Plus 5G: Bielsko-Biała i Bielany Wrocławskie

Prezentujemy kolejne dane, związane z jakością transmisji danych 5G w sąsiedztwie stacji bazowych sieci Plus. Tym razem dwie, odległe od siebie lokalizacje. Testy bowiem najpierw zrealizowaliśmy w Bielsku-Białej, od której rozpoczynaliśmy nasze testowe serie, by w dniu dzisiejszym dotrzeć do Bielan Wrocławskich
Dane o jakości sygnału oraz transmisji danych poniżej:
1. BT-20020 Bielsko-Biała
2. BT-33463 Bielany Wrocławskie
3. BT-34134 Bielany Wrocławskie

źródło: informacja własna

Materiał powiązany:
Jelenia Góra: testy transmisji danych operatorów. Podsumowanie

0 0 votes
Article Rating
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotrzet

Takie prędkości to na LTE u konkurencji można uzyskać na odpowiednim sprzęcie, a tak niektórzy się wypowiadają, ze 5G Plusa to nowość i coś więcej. Właśnie widać 😉

piotrzet

Szczerze mówiąc jak Plus się za to bierze uważam, że będzie podobnie jak było z LTE. Teraz jest nawet gorzej. Bo LTE1800 na start faktycznie dawało jakość, której wcześniej nie było na 3G. Tutaj jak widać jest lekkie poprawienie prędkości ale nie jest to coś czego u konkurencji nie ma. Fakty są takie, że o Plusie powinno dać się powiedzieć, że jest to najlepsza sieć, bo ma dużo więcej pasma niż inni. Tymczasem wiadomo, że jest zupełnie odwrotnie. Bardzo szkoda, że Plus marnuje potencjał, bo gdyby robił jak konkurencja dawno by jej odjechał. Jak Plus nie zwiększy liczby lokalizacji to nawet mu 5G na 40 MHz nie pomoże.

piotrzet

Ależ oczywiście ja nie przeczę, że w końcu w Plusie w końcu po tylu latach stagnacji coś się ruszyło. Tylko teraz pytanie jak to będzie wyglądało dalej. Dogonienie konkurencji w LTE nie będzie łatwe, bo ta odjechała już kilka ładnych kroków do przodu. W niedalekiej przyszłości także “aukcja 5G” miejmy nadzieję i jak Plus ma zamiar wykorzystać pasmo 3,5 GHz? Bo lokalizacji jest stanowczo za mało jeśli mówimy o miastach. Dlatego moim zdaniem oprócz modernizacji stacji istniejących powinno też się pojawić więcej nowych stacji szczególnie w miastach.
Takiej sieci, że wszędzie działałaby idealnie to chyba niestety nie będzie nigdy. Ale niestety Plus ma najlepsze warunki by być numerem jeden, a doskonale wiemy, że tak nie jest i do pierwszego miejsca to mu trochę daleko.

Marcin

Słuchajcie, nie chcę wyjść na jakiegoś pesymistę czy coś, ale moim skromnym zdaniem w Polkomtelu diametralnie nie zmieni się nic dopóki dopóty są w nim obecne solorzowe władze. Przykro to stwierdza, że jedyna już polska kapitałowo sieć mając największy potencjał jest na szarym końcu za francuską i niemiecką konkurencją. Jedyną i najbardziej pewną szansą na powrót Plusa do świata liczących się jakościowo podmiotów jest przejęcie przez zagraniczny koncern tak jak próbowano to zrobić już lata temu (był chętny Vodafone).Wówczas byłaby to kwestia kilku miesięcy jak sieć widocznie zaczęłaby rozkwitać jakościowo wykorzystując posiadane zasoby. Przy obecnej polityce Solorza -polityce stricte pieniądza (jak największe zyski przy jak najmniejszym nakładzie), czyli tzw. pies ogrodnika – “mamy ale innym nie damy i sami też nie wykorzystamy” nic się nie zmieni.