Stacja Play w dolnośląskich Rędzinach. Będzie protest

Jak donoszą mieszkańcy i przyszli mieszkańcy miejscowości Rędziny w powiecie kamiennogórskim na Dolnym Śląsku – planowana stacja bazowa sieci Play w ich miejscowości nie jest rozwiązaniem dobrym. Rędziny aplikują do miejscowości turystycznej, zaś dokładnie w sąsiedztwie planowanej inwestycji wcześniej zakupiono działki budowlane, mające służyć jako tereny do zamieszkania, ale również rekreacyjne. Jak dodają, zasięgali w tym temacie opinii i mają świadomość, że być może mniej szkodliwa jest emisja promieniowania ze strony anten sektorowych, a zdecydowanie bardziej ze względu na zastosowane częstotliwości – emisja ze strony anten radioliniowych. Ponadto, jak również można dowiedzieć się z wielu źródeł w internecie – stacje Play budowane są w sposób wątpliwy jakościowo i podobnie w wątpliwy jakościowo sposób pracują, co nie daje gwarancji, że zmierzone przez Inspekcję Ochrony Środowiska poziomy pól elektromagnetycznych będą zachowane. O planie powstania stacji w miejscowości Rędziny i jej przydatności pisaliśmy w informacji z dnia 23. lutego br.

źródło: informacja własna

Materiał powiązany:
Play inwestycje: operator planuje stację w dolnośląskiej Sosnówce w sąsiedztwie Lake Hill Resort & Spa

0 0 votes
Article Rating
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna

Ludziom, którzy kupili tam działki nie wolno nawet postawić wiaty na ognisko, ze względu na całkowity zakaz zabudowy, nawet tymczasowej. Teren objęty jest programem Natura 2000. Nieliczni dostali pozwolenia na budowę starając się o nie przez lata. Na dzialkach siedliskowych rolnikowi nie wolno postawić budynku gospodarczego, kurnika, nic! Ale stacja bazowa sieci telefonii komórkowej, szpecąca piękny widok może stać. Absurd? Szaleństwo? … Brak słów.

Karol

Stacja bazowa w tym miejscu bardzo zeszpeci widok z Przełęczy Rędzińskiej, a to jest jedno z ładniejszych miejsc w Rudawskim Parku Krajobrazowym. Lokalizacja w tak bliskim sąsiedztwie domów jest dla mieszkańców koszmarem. Patrząc na ukształtowanie terenu i zakładając że maszt będzie miał powyżej 30m, można przypuszczać że jego szczyt będzie na wysokości tarasu domu oddalonego o 130 m. Czy to w ogóle jest dopuszczalne ?

Marcin

Jest to jeden z bardzo nielicznych przypadków, w którym zgodzę się z mieszkańcami i łączę się z ich sprzeciwem budowy BTSa. Jeszcze jakby tę stację miał budować NetWorkS! czy nawet ten nieszczęsny Polkomtel to można by było się zastanowić bo ich stacje byłyby raczej przemyślane… ale Play ? Ich nadajniki coraz częściej są nie tylko wątpliwe jakościowo, ale co gorsza niesamowicie nieestetyczne. Sterczące na kilkadziesiąt metrów w górę białe rurowe maszty zakończone nawalonymi jeden przy drugim sektorami skierowanymi w losowe strony.. no ludzie. Znając P4 na pewno nie staraliby się aby maszt był zakamuflowany i nie psujący krajobrazu, patrzą na kasę, aby jak najtaniej i jak najwięcej.. no niestety. Jeszcze rok temu nie sądziłem, że będę tak negatywnie nastawiony do Play, ale to co oni odwalają to już nieraz przegięcie pały.
Już nawet pomijając fakt że to Play… w Rędzinach realizowane jest obecnie przyłączanie gospodarstw domowych do FTTH w ramach projektu unijnego POPC “Jeleniogórski Orange Światłowód” i ludzie tam doskonale o tym wiedzą i się cieszą, więc wykluczeni cyfrowo nie będą. Play ze swoim nadajnikiem może się schować gdy ludzie na zabitej dechami wiosce będą mieć 1 Gb/s na chacie, a dzięki VoWiFi nawet nie odczują niedogodności związanych z brakiem odpowiedniego pokrycia sygnałem sieci komórkowej. Nowe nadajniki powinno się stawiać przede wszystkim tam, gdzie miejscowość jest rzeczywiście wykluczona cyfrowo i nie jest ujęta nawet w POPC. Takie jest moje skromne zdanie….