Play inwestycje: operator planuje stację w dolnośląskiej Sosnówce w sąsiedztwie Lake Hill Resort & Spa

Jak wynika z rejestru wniosków Generalnego Urzędu Nadzoru Budowlanego (GUNB) – Play planuje wybudowanie stacji tuż przy centrum hotelowo-turystycznym Lake Hill Resort & Spa w turystycznej Sosnówce (droga: Jelenia Sobieszów – Karpacz). Choć w treści wniosku możemy przeczytać, że lokalizacja stacji, to Zachełmie – lokalizacja topograficzna nic wspólnego z cytowaną lokalizacją nie ma, zaś centrum pensjonatowe miejscowości Zachełmie (kilka kilometrów dalej od planowanej lokalizacji stacji) nadal pozostanie bez zasięgu sieci każdego z operatorów. Dodajmy, że w podobnej sytuacji jak Zachełmiebez zasięgu sieci każdego z operatorów – są następujące miejscowości turystyczne w sąsiedztwie Jeleniej Góry, będące jednocześnie punktami wypadowymi w Karkonosze:
1. Przesieka (jak wiele razy wspominaliśmy, na dachu schroniska “Odrodzenie” swoją stację posiada Plus [BT-34634], ale nie widać z niej stabilnego sygnału ani na szlaku turystycznym, ani na odcinku od schroniska “Odrodzenie” do miejscowości Przesieka ani wewnątrz schroniska)
2. Sosnówka Górna
3. łącznik: Karpacz Górny – Borowice
4. Podgórzyn Górny
5. część dzielnicy Piechowice-Górzyniec
6. centrum miasta Piechowice (Plus w całości wewnątrz budynków oraz w części pozostali operatorzy. Stacja Orange, T-Mobile oraz Play przy ul. Jeleniogórskiej 7 na skraju miasta to zdecydowanie za mało do efektywnego pokrycia Piechowic)
6. Borowice (zasięg sieci zapewniają wyłącznie Plus [GUL] oraz Play)
7. Szklarska Poręba (dzielnica “Biała Dolina” oraz sąsiedztwo wyciągu krzesełkowego na Szrenicę)
8. Karpacz (sąsiedztwo hotelu “Skalny”, szlak turystyczny w kierunku schroniska “Samotnia” oraz szlak turystyczny od ul. Gimnazjalnej przez Kocioł Łomniczki w kierunku schroniska “Dom Śląski”)
9. Kowary (Przełęcz Okraj) w kierunku szczytu Śnieżki
Mając na względzie lokalizację planowanej stacji Play warto wspomnieć, że dokładnie te okolice prezentowała w swoim programie “Onet Podróże” (właśnie w Lake Hill Resort & Spa było miejsce noclegowo-postojowe”) – Odeta Moro w odcinku pt.: Pasja w Podróży: Karkonosze – 28.02.2021″. Dziennikarka, podczas pobytu w lapońskiej wiosce “Calevala” w Borowicach wspomniała, że tam, gdzie jest właśnie nie ma… zasięgu! Można się domyśleć, że autorka cyklu używa karty SIM u któregoś z operatorów z grupy Networks!, czyli Orange lub T-Mobile, ponieważ – jak wspomnieliśmy wcześniej – akurat w Borowicach sygnał sieci oferują zarówno Plus, jak i Play, choć w Plusie pozostaje mało wydajny schemat GUL, a porównanie prędkości transmisji u obu operatorów, to proporcje 1:10 na korzyść Play! Atrakcja w sąsiedztwie, to także Ogród Japoński “Siruwia” w Przesiece, gdzie w tym uroczym miejscu klienci sieci w zależności od miejsca, w którym się usadowią otrzymają ledwie sygnał 3G/2G, zaś w większości go po prostu nie ma. Trudno więc podzielić się wrażeniami “na gorąco”
Informacje, związane z planowaną stacją Play dla zainteresowanych:
wniosek w serwisie GUNB

źródło: informacja własna / GUNB

0 0 votes
Article Rating
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kalapix

W tym miejscu powstanie wieża 60m, anteny będą na +58,5 w azymutach 85, 225 i 325. Systemy L800 MIMO, U900, GL1800, UL2100.