Prezes UKE udostępnia raporty przenoszenia numerów w I kwartale 2021 r.

Prezes UKE udostępnia raporty przenoszenia numerów w I kwartale 2021 r. Zapraszamy do zapoznania się z raportami przenoszenia numerów w sieciach stacjonarnych (FNP) i ruchomych (MNP) w I kwartale 2021 roku z wykorzystaniem zarządzanego przez Prezesa UKE systemu Platformy Lokalizacyjno-Informacyjnej z Centralną Bazą Danych (PLI CBD).
Pliki:
Raport FNP 1Q 2021 – 328 KB plik PDF
Raport MNP 1Q 2021 – 339 KB plik PDF

źródło: UKE

[ I kwartał br. jest pierwszym od dłuższego czasu, w którym sumaryczny bilans migracji numerów w podmiotach, kontrolowanych przez Cyfrowy Polsat jest ujemny. Być może to skutek różnic pomiędzy marketingiem mobilnego internetu, a zderzeniem z rzeczywistością. Miniony kwartał to także potwierdzenie postrzegania Play jako sieci, w której trudno pozostać. W dużej mierze bierze się to wciąż z miernej statystycznie jakości sieci i stabilności zasięgu mimo utrzymującej się skali inwestycji w nowe stacje, zaś atut cenowy to już historia. Ciekawym trendem jest dodatni bilans ruchu migracyjnego klientów w sieci Orange i warto zadać pytanie, czy i jak operator będzie się starał go zatrzymać? – dop. red. ]

0 0 votes
Article Rating
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin

Czyżby ludzie zaczęli masowo zauważać niedogodności zasięgowe w Play ? Nawet Plus, gdzie od dłuższego czasu też wybywają użytkownicy ze względu na niezadowalającą jakość sieci nie notuje takich spadków jak P4. W sumie może chodzi też o cenę, bo jak się okazuje Play wcale nie ma tak atrakcyjnej kosztowo oferty porównując do konkurencji.