Plus 5G: transmisja danych dla stacji BT-22923 Częstochowa Sobieskiego

Prezentujemy jakość transmisji danych w segmentach: LTE oraz 5G dla stacji bazowej sieci Plus o kodowym numerze BT-22923 Częstochowa Sobieskiego. Choć w LTE poziomy transmisji nie zachwycają, to w 5G download ma się nijak do średniej, którą zazwyczaj osiągamy na stacjach. Ponieważ nie szacujemy wielkiego nasycenia terminalami 5G w obecnym momencie – prawdopodobnie i w stacji BT-22923 należałoby przyjrzeć się jakości zestawionego dosyłu. Testy przeprowadzono za pomocą terminala Samsung S20 5G FE
1. segment LTE:
2. segment 5G:
3. zdjęcia stacji:
źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotrzet

Sieć Plusa w Częstochowie z tego co widać po waszych testach to jakaś porażka. Bardzo dużo stacji na 20 MHz lub 25 MHz. Konkurencja o wiele lepiej wypada. Prędkości jak widać również mizerne. Zdecydowanie kolejne miasto w którym Plus ma wiele do roboty, a bierze się za 5G.

piotrzet

Czy 20 czy 25 MHz to już takiej różnicy nie robi. Widać stacje są przeciążone, bo mają wyższy upload niż download, a oni zamiast dodawać kolejne pasma w LTE to wciskają 5G z którego obecnie skorzysta garstka. Tak duże miasto i tak słaba sieć. Kpina z klientów nic więcej.