Play zasięg: nowa stacja operatora na maszcie Plusa

Jak donosi nasz wrocławski Informator – Play wybuduje stację bazową na maszcie Plusa przy schronisku “Kamieńczyk” w Szklarskiej Porębie. Instalacje Play, z racji możliwości technicznych zawisną prawdopodobnie najniżej na obiekcie, ponieważ oprócz stacji właściciela pracuje tu również stacja operatorów globalnych. Pozostaje pytanie, ile sektorów zrealizuje Play w tej lokalizacji? Jak wiele razy wspominaliśmy – stacja Plusa BT-34500 mogłaby znacząco wesprzeć zasięg przy drodze krajowej nr 3 w kierunku Polany Jakuszyckiej, gdyby dołożono do niej czwarty sektor. Póki co – operator wciąż tego nie widzi. Pomijamy już to, że na Polanie Jakuszyckiej Plus po likwidacji swojej stacji w ostatnim czasie pozostaje jedyny bez realnego zasięgu w tym istotnym miejscu przy granicy Państwa, zaś na stacji w sąsiedztwie (BT-33499) pracuje ledwie GUL, z kolei same azymuty sektorów należałoby również skorygować, w tym dołożyć kolejne, aby pokryć bieg szlaków turystycznych i drogi wojewódzkiej nr 358 od Szklarskiej Poręby do Świeradowa-Zdroju. Przy okazji warto wspomnieć, że na ukończeniu jest budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, więc lada moment gości i turystów będzie przybywać.
Co zaoferuje im w tym miejscu Plus?

źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
7 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zajadacz

Stacja Play już wisi na maszcie. Zgodnie z przewidywaniami anteny są najniżej. Radiolinia najpewniej celuje w maszt Play przy ul. Górnej. Mam zdjęcia, tylko już dziś nie chce mi się zgrywać z aparatu. Doślę w ciągu kilku dni.

DjDark

Jak idzie budowa nowej stacji w centrum Szklarskiej Poręby ?

kalapix

Trzy sektory, 80/180/320

kalapix

Tak, przy Kamieńczyku 🙂
Nie mam takich informacji, moja opieka nad stacją kończy się w momencie jej wybudowania.

zajadacz

Wg najnowszego wykazu Play ma pozwolenie na schronisku Odrodzenie (Orange też). Anteny Playa wisiały już pod koniec czerwca na schronisku Dom Śląski (nie wiem czy stacja działała, nie mam telefonu w tej sieci).