Play: wyjaśniamy status nie uruchomionych stacji w Jeleniej Górze i sąsiedztwie

Mając na względzie przedłużanie się okresów uruchomień wybudowanych stacji bazowych sieci Play, zlokalizowanych w granicach miasta Jelenia Góra oraz w regionie jeleniogórskim skierowaliśmy zapytanie do operatora o status tych obiektów. Choć być może odpowiedzi – klientów w niektórych przypadkach nie ucieszą – będą mieli jednak obraz tego, jak wygląda sytuacja stacji i potencjalnej poprawy jakości zasięgu oraz świadczonych przez Play usług w najbliższym czasie.
I tak:
Gsmbiz.pl: W związku z tym, że przedłuża się proces uruchomienia stacji bazowej Play przy ul. Wyczółkowskiego 2 w Jeleniej Górze proszę o informację, jaka jest planowana data uruchomienia tej stacji?
Wszelkie prace budowlane związane z posadowieniem stacji bazowej operatora sieci Play znajdującej się przy ul. Wyczółkowskiego w Jeleniej Górze zostały zakończone. Planowane komercyjne uruchomienie stacji przewidziane jest na IV kwartał 2021 roku, jednak ostateczny termin będzie zależał od doprowadzenia niezbędnego zasilania, za które odpowiada w tym przypadku OSE – Tauron Dystrybucja.
Gsmbiz.pl: Ponieważ została wyłączona stacja bazowa operatora w samym śródmieściu przy Pl. Niepodległości 1 – proszę o informację, kiedy zostanie uruchomiony jej zamiennik na dachu tego samego budynku? Wcześniejsza stacja pracowała w oparciu o instalację za roletami na poddaszu.
Prace związane z przebudowaną stacji bazowej znajdującej się przy Pl. Niepodległości 1 w Jeleniej Górze mają na celu poprawę jakości usług świadczonych w zasięgu jej funkcjonowania. Obecnie operator sieci Play jest na etapie uzyskiwania wymaganych prawem pozwoleń, które według ustawowych terminów powinny zostać wydane w połowie września.
Gsmbiz.pl: Do uruchomienia pozostaje także stacja bazowa w gminnym Podgórzynie przy drodze od Jeleniej Góry-Sobieszowa do Karpacza. Jeśli stacja zostanie uruchomiona zbyt późno – operator straci sporo na wakacyjnym ruchu terminali.
Wszelkie prace budowlane związane z posadowieniem stacji bazowej operatora sieci Play znajdującej się w Podgórzynie zostały zakończone. Ostateczny termin komercyjnego uruchomienia stacji będzie zależał od doprowadzenia niezbędnego zasilania, za które odpowiada OSE – Tauron Dystrybucja.
Gsmbiz.pl: Proszę także o informację, czy została wreszcie uruchomiona stacja bazowa Play w miejscowości Leszczyniec przy drodze od miasta Kowary do miasta Kamienna Góra?
Na obecnym etapie procesu inwestycyjnego jest zbyt wcześnie by oszacować dokładną datę komercyjnego uruchomienia stacji bazowej operatora sieci Play znajdującej się w miejscowości Leszczyniec. Dokładna data uruchomienia będzie znana po zakończeniu trwającego obecnie postępowania formalno-prawne związanego z podłączeniem infrastruktury do sieci energetycznej.

Bardzo dziękujemy operatorowi za rzeczowe odpowiedzi

źródło: Play / informacja własna

3 komentarze

 1. Dzięki za informację. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

 2. Moje typy:
  – Wyczółkowskiego do 2 miesięcy będzie hulać
  – Podgórzyn na koniec roku
  – Leszczyniec na pewno tam są poważne problemy stacja skończona, pomiar PEM styczeń 2020r:
  A)formalne
  B)brak prądu
  C)radiolinia o dziwo miała być realizowana przez łączę T-Mobile i maszt N!

  – Niepodległości ruszy na dniach albo za ok 3-4 miesiące

 3. Leszczyniec musi kontynuować stare tradycje. Ile stacja T-Mobile czekała tam na uruchomienie? O ile dobrze pamiętam, to co najmniej ze 2 lata.

Comments are closed.