Orange Belgia otwiera laboratorium 5G. Cel, to badania nad wykorzystaniem nowej technologii w zastosowaniach przemysłowych

Orange informuje o otwarciu 5G Lab w Antwerpii. Laboratorium będzie jednym z siedmiu w Europie, pracującym nad analizą wdrożenia najnowszej technologii w zastosowaniach przemysłowych. Mając na uwadze rozwój sieci – główne źródło badań, to 5G w formacie Standalone. W laboratorium realizowane są własne projekty, ale nie tylko. 5G Lab w Anwerpii, to również współpraca nad przemysłowym wykorzystaniem 5G ze startup’ami, innymi podmiotami, ale także potencjalnymi klientami przyszłych rozwiązań. Niebagatelny wkład w prace ma również grupa ekspertów. W laboratorim odbywa się również certyfikacja urządzeń 5G takich jak: routery, smartfony, czy urządzenia inteligentne.
Ciekawostką, którą operator zaprezentował przy okazji otwarcia 5G Lab było m.in. ramię robota, demonstrujące współpracę człowieka z robotem, wykorzystujące ultra-niezawodność sieci 5G SA oraz niskie opóźnienia. Produkt został opracowany wspólnie z dostawcą urządzeń z segmentu robotyki Staubli i dostawcą rozwiązań rzeczywistości mieszanej Mr Watts. Robot jest zdalnie sterowany za pomocą inteligentnych okularów podłączonych do sieci Orange 5G i wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość do wizualizacji interakcji z robotem. Współpraca między ludźmi a robotami jest ogólnie postrzegana jako przyszłość produkcji i stanie się głównym nurtem w zakładach produkcyjnych w nadchodzących latach.
Zaprezentowano także inteligentne rozwiązania w przemyśle kolejowym.
pełna treść informacji prasowej w języku angielskim

źródło: Orange Global