Plus zasięg: sygnał operatora od granicy Państwa w Słubicach do Wrocławia

Prezentujemy jakość sygnału sieci Plus na drogowej trasie od sąsiedztwa granicy Państwa w Słubicach (woj. lubuskie) po dojazd do celu we Wrocławiu. Całość trasy, którą przemierzyliśmy – niekoniecznie najkrótszymi odcinkami, to 313 kilometrów. Przejechaliśmy po części autostradą A2, drogą krajową nr 92, drogą ekspresową S3 oraz autostradą A4. W pliku logu momentami aż razi brak dedykowanych stacji operatora dla cytowanych dróg. Braki w stacjach widoczne są również we Wrocławiu, w którym wiele razy dostępny w terminalu sygnał sieci pochodzi ze stacji odległych nawet ponad 3 kilometry. Do logowania zasięgu wybraliśmy segmenty: 2G/3G oraz LTE, co oznacza pominięcie pasma 5G dla czytelności jakości pokrycia sygnałem.
Obraz trasy w linku poniżej:
https://mt.513gs.com/?at=1&d=cda06d&l=pl&u=1
Plik logu z trasy:
sygnał sieci Plus od Słubic do Wrocławia

źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
portal plusforum.pl: konsultanci Plusa odpowiadają na pytania klientów sieci o rozwój zasięgu
– GUNB: wnioski budowlane. Obiekty telekomunikacyjne

4 komentarze

  1. Wiem doskonale, że testy są wykonywane na terminalu w trybie automat, ale z ciekawości jakby się sieć zachowywała w trybie LTE only ? Macie możliwość na przyszłość zrobić trasę z dwoma terminalami obok siebie ? Jeden w trybie auto, a drugi na L only ?

    • Jest taka możliwość. Jak nie wypadnie z głowy, to spróbujemy

      • Dzięki. Pytam o to dlatego, że ogólnie już od prawie dwóch lat mam telefon w trybie LTE only w Orange i w wielu miejscach gdzie normalnie w automacie zrzucałoby do 3G w trybie trzyma ładnie LTE i to efektywne transmisyjnie bez zrywów np. streamu radiowego z aplikacji eski.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.