Play zasięg: jakość pokrycia i sygnału sieci operatora od Wrocławia po granicę Państwa w Olszynie (lubuskie)

Prezentujemy kolejny log jakości sygnału sieci Play. Tym razem, to odcinek iście „szybki”, ponieważ wiedzie od stolicy województwa dolnośląskiego – Wrocławia – autostradą A4, następnie odcinkiem A18/DK18 – kończąc w Polsce bieg w punkcie granicy Państwa w Olszynie, w województwie lubuskim. W pliku logu kolejny raz widzimy cytowane na naszych łamach we wcześniejszych materiałach „przypadłości” sieci. Jeśli spojrzymy uważniej – dostrzeżemy nade wszystko brak dopasowania zestawów antenowych w zakresie mechanicznym do topografii terenu, co często skutkuje losową obsługą terminala przez stacje. W drodze, blisko stacji bazowej otrzymujemy sygnał sieci właśnie z niej, aby dosłownie za moment terminal odebrał sygnał ze stacji odległej nawet o kilkanaście kilometrów. A za kolejne kilka kilometrów na powrót ze stacji, która była wiodącą w momencie, kiedy przejeżdżaliśmy tuż obok niej, ale na bardzo krótki czas. Być może takie „jałowe” serwowanie sygnału gdzie popadnie jest właśnie powodem tego, że dobrze wyposażone radiowo stacje Play – nierzadko notują bardzo słabe wyniki transmisji danych tuż pod stacją. Warto dodać, że tzw. „zeswapowane” stacje, z wymienionym osprzętem niczego w tej materii nie zmieniają. Trudno zatem powiedzieć, kto ostatecznie parametryzuje stacje i według jakiego klucza to się odbywa oraz czy w ogóle jakikolwiek klucz w tym zakresie istnieje? Czy zawodna mimo wszystko automatyzacja ustawień przejęła kontrolę nad człowiekiem, który nade wszystko powinien dostosować to, co ma działać do ruchu w sąsiedztwie, stacji pracujących obok oraz właśnie do topografii terenu?
Opisy czcionek w pliku logu:
1. czarna czcionka standardowa – zasięg sieci w paśmie LTE
2. czarna czcionka wytłuszczona – przejazd w segmencie 3G
3. czerwony wytłuszczony kolor czcionki – przejazd bez zasięgu
W przypadku segmentu 3G prosimy nie zwracać większej uwagi na wartość adresu PSC, ponieważ przy wirtualnych handover w tym segmencie wartości, o których mowa niekoniecznie muszą być zgodne z ustawieniami sieci. Jeśli w polach „CELL” oraz „INFO” widnieją komórki bez wpisów oznacza to, że stacji w określonym paśmie nie mieliśmy zapisanej w naszej wzorcowej bazie aplikacji testowej. Przy braku wartości, związanych z odległościami – dodatkowych analiz można dokonać na bazie wartości parametru TA.
Informacje o teście:
– smartfon Xiaomi Mi 11 Lite 5G
– aplikacja G-Nettrack Pro
– pomiar realizowany wewnątrz samochodu, telefon testowy na uchwycie przy szybie
– test realizowany bez udziału segmentu 5G

Przebieg trasy (około 190km):
https://mt.513gs.com/?at=1&d=cda090&l=pl&u=1

Log z przejazdu:
sygnał sieci Play od Wrocławia do granicy Państwa w Olszynie

źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
Play zasięg: sygnał sieci operatora od granicy Państwa w Słubicach po Wrocław. Sieć niekompetencji, marnowanych szans i braku szacunku do udziałowców!
Play jakość: sieć P4 może dobrze działa punktowo, ale z jej mobilnością jest problem
Play zasięg: 10000 stacji, poprawa zasięgu śladowa, jakość sieci bez zmian. Pomogą radiowcy Plusa?
Plus zasięg: sygnał operatora od granicy Państwa w Słubicach do Wrocławia

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.