Zasięg operatorów sieci komórkowych w górach. Patrolujemy Bieszczady i Podkarpacie

Nasz redakcyjny Kolega wybrał się na tygodniowy patrol w Bieszczady, przy okazji realizując zadania wozu pomiarowego w części województwa podkarpackiego. Wyniki nie napawają optymizmem. Marketingowy lider technologii i jakości sieci, tj. T-Mobile na obszarze, o którym mowa radzi sobie – delikatnie mówiąc – niespecjalnie. Do nadrobienia pozostało sporo i to w wielu momentach nawet względem Plusa, o którym nie raz wspominamy jako o operatorze, którego co i rusz prześcigają technologie, zasięg i czas.
Poniżej dane z aplikacji mobilnych na szczycie Tarnicy w Bieszczadach:
W sieci T-Mobile, którego to operatora terminal został zabrany na testy w cytowany region – sygnał sieci na szczycie Tarnicy nie jest dostępny bądź operatora oferuje niestabilny sygnał GSM.

2. zdjęcia ze szczytu Tarnicy:
źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
Bieszczady zasięg: Plus – schronisko Chatka Puchatka
T-Mobile zasięg: jakość sygnału sieci operatora na DK30, A4, S3 i na obszarach przygranicznych
Plus zasięg: jakość sygnału sieci operatora na DK30, A4, S3 i na obszarach przygranicznych

9 komentarzy

  1. W końcu jakieś miejsce gdzie jest Plus, a T nie ma:-) A już myślałem że takie miejsca wyginęły 😉 Bo zazwyczaj jest na odwrót, a szczytem plusowej kompromitacji są Tatry i reklamowanie się jako sponsor TOPR…
    Także chociaż gdzieś Zygmunt daje rade;-)

  2. Powoli upada mit T-Mobile jako najlepszej sieci promowanej przez Pana Wacława z gsm.biz i to nie tylko z obserwacji Państwa jako portalu ale z moich własnych również i wcale nie jest tak że jest to najlepsza sieć i stabilna przede wszystkim a o ich systemach teleinformatycznych już nie wspomnę bo mocno kuleje i 2 razy już złapałem T-mobile na ich amatorszczyźnie pod tym względem.

    • Tu chyba nikt nie twierdzi, że T jest najlepszą siecią:-) Chyba tylko sam T-Mobile tak twierdzi:-D Ale obiektywnie trzeba to przyznać, że w wiekszości miejsc Plusowi brakuje dużo do N! 🙁 Są miejsca gdzie Plus jest lepszy, ale to można policzyć na „przysłowiowych” palcach jednej ręki… Ja sam zmieniłem rok temu Plusa na T i nie żałuję. W miejscu mojego zamieszkania to niebo a ziemia… T ma transmisję danych 10 do nawet 100 razy (tak, sto razy – w zależności od pory dnia) szybszą od Plusa (a przynajmniej miał jak zmieniałem operatora, ale uważam że nic się nie zmieniło).

      • Zresztą daleko nie trzeba szukać – Polańczyk, a zwłaszcza tereny na zachód od Polańczyka – kolejna hańba Plusa… Brak nadajnika więc zasięg leci ze stacji po drugiej stronie jeziora. A a na zachód od Polańczyka to w ogóle nie ma zasięgu, albo jakiesz szczątkowe ochłapy… Pozostali śmigają aż miło:-/ A jeśli mnie pamięć nie myli, to kiedyś Plus miał nadajnik w Polańczyku? Jeśli tak, to komu to przeszkadzało (likwidacja 2013?)…

  3. Nie zgodzę się. Nie wiem w jaki sposób był wykonywany pomiar, ale ja mając okazję robić testy w maju 2021 miałem niestabilne ale miałem – LTE 2100 T-Mobile na szczycie od strony Wołosatego. Być może coś się zmieniło w mocach albo…. Charakterystyka sygnałowa danego terminala.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.