Szukaj po tagu: Polkomtel

Od jakiegoś czasu klienci sieci zadają operatorom pytania o termin wdrożenia usługi przenoszenia aktywnej transmisji danych z sieci 3G do LTE. Operatorzy bądź konsekwentnie odmawiają udzielenia odpowiedzi na to pytanie bądź jasno mówią, że taka operacja nie jest planowana. W czym zatem problem ? Z punktu widzenia użytkownika, przynajmniej teoretycznie – efektownie wygląda, kiedy terminal płynnie przełącza się między poszczególnymi segmentami sieci. Jak to często powtarzają radiowcy, z którymi prowadzimy rozmowy – gdzieś w głowie tkwi, że jeśli na wyświetlaczu terminala „zapali” się LTE, to jest lepiej. Jak pokazują techniczne testy – to, czego mentalnie… Czytaj dalej →

Ericsson uruchomił innowacyjny prototyp Zero Site. W Pile zainstalowano pierwszą w Polsce stację bazową zintegrowaną z lampą uliczną. Ericsson zainstalował w Pile innowacyjny prototyp Zero Site. Rozwiązanie opracowane zostało przez firmę Ericsson. Firma Philips Lighting dostarczyła energooszczędną oprawę oświetleniową LED DigiStreet Mini wraz z systemem sterowania Philips City Touch, który pozwala na zdalne zarządzanie infrastrukturą oświetleniową,, zaś Operator sieci Plus umożliwił integrację stacji bazowej Zero Site do sieci komórkowej. Jest to pierwsze takie wdrożenie w Polsce. Stacja zainstalowana w Pile łączy w sobie zaawansowane urządzenia radiowe z szerokopasmowym internetem mobilnym oraz technologię oświetlenia LED, która… Czytaj dalej →

Jak powiada stare porzekadło: „tonący brzytwy się chwyta”. Porzekadło przyjęło się na tyle, że w polskiej rzeczywistości powtarzane jest przy wielu okazjach. W tym również – niestety, wiele razy, w polskiej rzeczywistości telekomunikacyjnej. A to Play wymyślił, że technologią 4G nazwie już DC HSPA+, to z kolei powstało nowe pojęcie w postaci 4G Ultra, jako lokalizacja, w której może znaleźć się klient sieci – również Play – kiedy stacja obsłuży go z opcją agregacji częstotliwości. To z kolei grupa operatorów globalnych tak wykombinowała projekt Networks!, żeby uiszczać opłaty za wydane pozwolenia radiowe tylko w opcji… Czytaj dalej →

z twitterowego wpisu Wojciecha Jabczyńskiego, Rzecznika Prasowego Orange Polska: ” Takie wiadomości lubię. Klienci @Orange_Polska mogą korzystać jako pierwsi z kilku testowych stacji w Błoniach i Poznaniu gdzie agregujemy 4 nośne #4G LTE 800, 1800, 2100 i 2600 MHz. Działa tam też 256 QAM. Dzięki temu internet rozpędza się do 438 Mb/s! #Sieć1 „ Tymczasem … Plus rozpędza się implementacją LTE900 na 5 MHz, w zakresie przyszłości LTE800 w tej samej grupie – wielka niewiadoma, pula posiadanych częstotliwości z zakresu 1800 MHz u właściciela – po części również zagrożona. Inwestycje w nowe stacje, po wieloletnich… Czytaj dalej →

Scroll To Top