Ile pasma realnie wykorzystuje Polkomtel i co z tego wynika?

Pod naszym materiałem o rozbudowie sieci Plus w Gliwicach został opublikowany dość odważny komentarz, odnoszący się do tego, ile realnie, statystycznie posiadanego pasma wykorzystuje Polkomtel i co z tego wynika? Wreszcie co z MIMO 4×4, 256QAM i synchronizacją fazy u tego operatora? Skoro wyniki speedtest często nie są imponujące, a z upload jest jeszcze gorzej, również przy stacjach z LTE2600, to może warto zwrócić uwagę także na ten aspekt istniejących rezerw? Nasz materiał o Gliwicach tutaj.

Zapraszamy do komentowania. Dla zachowania porządku najlepiej pod materiałem archiwalnym

źródło: informacja własna

0 0 votes
Article Rating
9 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
piotrzet

Niestety same fakty. Widać po L2100 jak nie wiedzą co robią na jednych stacjach odpalają 5MHz, a na innych 10 MHz. Kompletny brak podejścia do rozbudowy sieci jak należy. Jeśli możecie zapytajcie ile w tym momencie stacji ma uruchomione L2600. Niech się w końcu pochwalą konkretnymi liczbami na temat tego ile stacji jest bez agregacji, a ile ma 2CA i więcej. Jedyny operator, który nie komunikuje takich danych przy okazji informacji o sieci. Kolejny fakt z 5G. Widać kolejne stacje zyskują i super tylko co z tego jak LTE leży w wielu lokalizacjach? 5G jest obecnie fajne do bicia rekordów prędkości i nic więcej. Realnie mało kto z tego może skorzystać. Przykro się patrzy jak Plus marnuje posiadane zasoby.

Marcin

No podsumowując.. zieloni od lat działając w ten sposób zachowują się jak typowy “pies ogrodnika” mają ale nie wykorzystują a i innemu nie dadzą… ot cały Polkomtel, mistrz w chomikowaniu zasobów, tylko dziwne to z perspektywy ekonomicznej. Aha.. zapomniałem, przecież oni najbardziej specjalizują się w reklamach, a nie inwestycjach w sieć, marketing jak widać zupełnie im wystarcza dla pozyskiwania nowych niczego nie świadomych klientów i przyznam są w tym dobrzy. Umowa na 24 mies. cyk ii.. mamy cię płacz i płać. Przykra prawda o Plusie. Rzecz jasna są wyjątki gdzie sieć Polkomtela działa dobrze, nawet lepiej od konkurencji, ale ile jest takich miejsc.. nie za wiele. Wynikają one głównie z mniejszej ilości abonentów Polkomtela na danym obszarze. Cóż więcej można powiedzieć.

Habish

Dlaczego w swoim profilu linkujesz do strony Networks?

piotrzet

A co zabronisz mu? Po za tym jaki to ma związek z tematem?
Jak zwykle zamiast odpowiedzieć na niewygodne pytania ty zmieniasz temat.

habish

Niewygodnie to miał mózg w twojej głowie, więc postanowił ją opuścić.

piotrzet

habish
Jak zwykle w formie brak konkretnych informacji to zaczyna się obrażanie.

piotrzet

No niestety. Uruchamianie 5G o tym doskonale świadczy. W reklamach będzie to ładnie wyglądać. Co z tego, że większość, duża większość klientów korzystających z LTE ma słaby internet. Ważne, że jest 5G i to ładnie wygląda w reklamach.