Plus 5G: band n41, czy jednak band n38 cz. 2

W informacji z dnia 7. lipca br. prezentowaliśmy zrzuty ekranów z aplikacji testowych z terminala realme 7 5G, zalogowanego w sieci 5G Plusa. Smartfon identyfikował sieć 5G tego operatora, jako wykorzystującą zakres band n38. Dziś mieliśmy okazję weryfikacji tych samych parametrów przy wykorzystaniu smartfona, pracującego pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 865, zaś weryfikację zrealizowaliśmy za pomocą aplikacji, dedykowanej radiowcom, czyli Network Signal Guru.
Wyniki dla dwóch sąsiadujących stacji w Jeleniej Górze uzyskaliśmy jak w zrzutach ekranów poniżej:
1. stacja BT-33522. Jelenia Góra, Pl. Kościelny 1. Wieża kościoła
2. stacja BT-34515. Jelenia Góra, ul. 1-go Maja 27. Dach budynku domu handlowego w śródmieściu
W obu przypadkach widać szerokość pasma 40MHz, zaś zakres identyfikowany przez aplikację, to band n41. Reasumując, biorąc pod uwagę klasę aplikacji – uznajemy, że „bliżej prawdy” jesteśmy w przypadku aplikacji Network Signal Guru i smartfona z wyższej półki (Xiaomi Mi 10T Pro).

Poniżej nadesłany przez naszego Czytelnika zrzut ekranu z etapów sygnalizacji w aplikacji Network Signal Guru, gdzie zobaczymy, jakie po kolei pasma LTE oferuje sieć i w jakim trybie świadczone są usługi 5G.

Dziękujemy naszemu Czytelnikowi o nick’u Joaoo z Portugalii, żywo interesującemu się tematem 5G w Polsce, w tym w sieci Plus za cenne wsparcie i wskazówki.

źródło: informacja własna

5 komentarzy

  1. IF you check the signaling messages, there is no n38 there just band 38 for LTE.
    Most of the basic network tools are based on the Android setting much different than the professional ones based on signaling messages.

  2. Pisałem Wam przecież pod poprzednim artykułem że na Samsungu loguje tylko po wybraniu n41, a na n38 nie działa sieć 5G 🙂

    • No i się potwierdza. A temu wpisowi komentarza przecież nikt nie przeczył 😉

Comments are closed.