Networks! zasięg: operatorzy w ostatnim czasie uruchomili kilka stacji w regionie jeleniogórskim

Jak przekazywaliśmy w naszej wcześniejszej informacji – gościliśmy we Wrocławiu. W drodze okazało się, że oprócz stacji bazowej w miejscowości Imbramowice, w niedalekim sąsiedztwie przystanku kolejowego – operatorzy globalni uruchomili również stacje bazowe jak niżej:
1. Domanów, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 5 i linii kolejowej do Wrocławia
2. Mielęcin, w sąsiedztwie drogi krajowej nr 5
3. Lubawka, zachodnia część miasta. O stacji wspominaliśmy wcześniej
Natomiast w rozpoczętej budowie są kolejne trzy, tj.:
4. Jelenia Góra, ul. Sadowa
5. Dębrznik, sąsiedztwo miasta Kamienna Góra. Przy drodze krajowej nr 5
6. Zgorzelec, ul. Górnicza. Maszt Play. Poniżej instalacji antenowej gospodarza widać domontowane kolejne wsporniki, na których zawisną anteny operatorów globalnych. Dodajmy, że w Zgorzelcu obaj międzynarodowi gracze mają spore zaległości w zakresie zagwarantowania zasięgu swoim klientom.

Poniżej fotografia ze Zgorzelca, otrzymana od naszego Czytelnika

Niejako przy okazji pytamy Play, jaki los spotka stację wybudowaną przez operatora w miejscowości Leszczyniec, w powiecie kamiennogórskim na Dolnym Śląsku? Stacja od ponad trzech lat stoi nieuruchomiona, zaś z różnych stron czasami dopływają głosy, że z racji braku sensownych analiz przed jej wybudowaniem stało się tak, że stacji realnie przez różne uwarunkowania techniczne uruchomić się w tym miejscu po prostu nie da.

źródło: informacja własna

3 komentarze

  1. Leszczyniec musi kontynuować tradycje 🙂 Ile stacja T-Mobile tam czekała? Też ładnych kilka lat. Ponoć Play ma tam problem z przyłączem elektrycznym. Transmisja do stacji wg mapy linii radiowych jest od stacji T-Mobile w Leszczyńcu, więc to nie powinno być problemem.

    • W przypadku TM raczej nie było kilku lat

Comments are closed.