Plus zasięg: Bieszczady będą pokryte lepiej, a za jakiś czas… Tarnica?

We wczorajszym dniu pisaliśmy o uruchomieniu pełnej stacji bazowej Plusa w Wołosatem w Bieszczadach. Z tej strony Polski, w odmienności od Gór Kaczawskich – operator inwestycje zdynamizował. Jak się dowiadujemy, za moment miłośników magicznych gór na południowym-wschodzie może czekać kolejna niespodzianka. Dlaczego?
Ano dlatego, że z dużym prawdopodobieństwem zasięg sieci zyska również najwyższy szczyt Bieszczadów, czyli Tarnica. Na razie szczegółów nie znamy. Niemniej… jak zaznaczyliśmy na wstępie – w odróżnieniu od Gór Kaczawskich i przecież także Gór Izerskich – Bieszczady będą pokryte sygnałem szybciej, aniżeli wspomniane miejsca, które o efektywny zasięg proszą się od lat. Pozostaje jeszcze pytanie, czy na kanwie walki o wizerunek – dynamiczniej będzie w przedmiocie Bieszczadów tym razem działał Plus, czy konkurenci? Z racji wieloletniej sympatii… kciuki trzymamy za Plusa. Nie tylko zresztą w przypadku zasięgu w górach i w odniesieniu do zapewnienia stabilnego, efektywnego sygnału na szczycie Tarnicy. Wracając do pojawienia się pełnej stacji w Wołosatem – na bazie dostępnych materiałów zainteresowanych informujemy, że link radiowy do stacji został zapewniony od strony schroniska “Chatka Puchatka”. Niektórzy, piszący w temacie pod nasz adres twierdzą, że stacja Wołosate może być stacją mało efektywną, zaś operator nie zrealizował szansy na skorzystanie z dopuszczalnych, zmodyfikowanych mocy, możliwych do zastosowania w stacjach pracujących w obszarach trudnych propagacyjnie. Nasza ekipa wybiera się na Wołosate latem. Jeśli do tej pory nie otrzymamy informacji z innych źródeł – przekażemy, jak wygląda sytuacja na miejscu na bazie własnych doświadczeń.

źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
Plus zasięg: bieszczadzka stacja w Wołosatem nie tylko doczekała się rozszerzenia, ale już działa
Stacje bazowe: król btsów Gór Kaczawskich – Góra Baraniec, maszt Emitel
Ostrzyca Proboszczowicka – Góry Kaczawskie. Plus na szczycie (501 m.n.p.m.)
Pogórze Kaczawskie – Góry Kaczawskie – Pogórze Izerskie. Część 3. Sygnał Play i podsumowanie dla wszystkich

– co nieco również o Bieszczadzkich szlakach w interesującym, turystycznym portalu kuźniapodróży.pl

0 0 votes
Article Rating
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] zasięg: jakość sygnału sieci i pokrycia na trasie od Jeleniej Góry do Zamku Kliczków – Plus zasięg: Bieszczady będą pokryte lepiej, a za jakiś czas… Tarnica? – Plus zasięg: sygnał operatora na drogowej trasie od Zamku Kliczków do Jeleniej […]

Jan

Aż nie mogłem uwierzyć. Zrobiłem symulację w Google Earth i faktycznie. Ustrzyki Górne są całkowicie zasłonięte z Wołosatego, natomiast Chatka Puchatka – doskonale widoczna!

To już wiadomo czemu do tamtego GULa operator zastosował radiolinię 266 Mb/s. To było zaplanowane już od pewnego czasu. 😉

Marcin

I powiem Ci tutaj, że ja też byłem w szoku, bo jak do tej pory nie wpadłem na to, że można puścić radio do Wołosatego z jakiejkolwiek lokalizacji, bo jedyna która przychodziła mi na myśl to właśnie maszt Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, a akurat one są zasłonięte. Tutaj nas zaskoczył fakt, że przecież Plus niedawno zagospodarował konstrukcję przy Chatce Puchatka i dostosował ją na własne potrzeby… nagle automatycznie pojawiła się lokalizacja która sprawiła, że magicznie jest widoczność optyczna z Wołosem. nawet już teraz nieistotne jaka jest jakość tego LTE, ale sam fakt, że Plus po latach dotarł do serca Bieszczad. Konkurencja powinna się mieć na baczności, bo już teraz Polkomtel pozamiatał na Połoninie Wetlińskiej, teraz Wołosate, a jak dojdzie do skutku Tarnica to będzie już absolutny hit. Poczekamy zobaczymy, ale jeśli ogarną koronę Bieszczad to pokażą, że jak chcą to koszty się nie liczą i taki Polkomtel słynący z oszczędności kosztem braku inwestycji nagle specjalnie doprowadzi zasilanie na szczyt Tarnicy…no byłoby bardzo ciekawie.