Plus zasięg: bieszczadzka stacja w Wołosatem nie tylko doczekała się rozszerzenia, ale już działa

Pod naszą informacją z dnia 27. marca br., a powiązaną z opublikowanymi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej danymi Rejestru urządzeń i pozwoleń radiowych pojawił się komentarz Czytelnika, który zwrócił uwagę na pozycję w arkuszach UKE, sugerującą zmianę konfiguracji stacji Plusa w bieszczadzkiej miejscowości Wołosate. Jak donosi nasz wędrujący Informator – dziś już nie repeater, ale pełna stacja – w lokalizacji, o której mowa – działa.
Pracują pasma jak niżej:
a) GSM900
b) LTE1800
c) UMTS2100
Sygnał emitowany jest przez jedną antenę sektorową.
Więcej o samej lokalizacji stacji Wołosate pisaliśmy w naszej informacji z dnia 31. maja 2021 r. przy okazji uruchomienia stacji T-Mobile w tym miejscu.

Przy okazji modernizacji stacji w Wołosatem zwracamy uwagę na uzupełnienie braków w zasięgu w punktach, które wskazuje nasz Czytelnik w swoim komentarzu, o którym mowa na wstępie.

źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
Plus zasięg: sygnał operatora na drogowej trasie od Zamku Kliczków do Jeleniej Góry
Play zasięg: sygnał sieci operatora od Zamku Kliczków do Jeleniej Góry

0 0 votes
Article Rating
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin

No można by powiedzieć piekło zamarzło.. Plus inwestuje. Mają presję konkurencji, bez tego nigdy by nie zrobili. Szkoda, że nie ma zdjęć 🙁 ciekawi mnie jak rozwiązali kwestię dosylu do stacji i jak to wygląda na gruncie. Swoją drogą Play też tam otrzymał pozwolenie na swoją stację więc prawdopodobnie będzie kolejna osobna instalacja już niebawem.

Marcin

Czyli można…. Zastanawia w takim razie z jakiego “tajnego” łączą korzysta Polkomtel w Wołosatem skoro nie Satlink…. Czyżby satka w przypadku N! To pic na wodę i można jednak skorzystać tam z normalnego łączą (światłowód) ?

Marcin