Dla klientów Orange pracuje już 10 000 stacji LTE 1800. W okolicach Węgorzewa w województwie warmińsko-mazurskim, od wczoraj dla klientów Orange pracuje stacja numer 10 000, wykorzystująca pasmo LTE 1800. Będzie też obsługiwać starsze technologie: UMTS 900 i GSM. Dzięki niej zniknęło kolejne miejsce ze słabszym zasięgiem. Ze stacji – w ramach NetWorks! – będą korzystali również klienci naszego partnera. Łącznie dla klientów Orange w całym kraju pracuje obecnie ok. 11 850 stacji. Przypomnę, że 1800 to pierwsza częstotliwość LTE, którą wykorzystujemy od 2013 roku. Pierwotnie pasmo było używane w centrach miast. Później, w miarę… Czytaj dalej →
Latest Posts Under: inwestycje Orange
Światłowód Fiberhost zasili blisko 100 stacji bazowych Orange Polska. Orange Polska oraz INEA rozszerzają współpracę w zakresie wykorzystania sieci światłowodowej Fiberhost. Dzięki nowemu porozumieniu, światłowody Fiberhost zostaną doprowadzone do blisko 100 stacji bazowych Orange w Wielkopolsce. Trwająca od 2017 roku współpraca pomiędzy firmami umożliwia świadczenie usług Orange Polska na wszystkich otwartych sieciach światłowodowych Fiberhost, zarówno tych budowanych w ramach inwestycji własnych, jak i projektów dofinansowanych. Teraz, dzięki nowej umowie, Fiberhost doprowadzi swoją sieć światłowodową dodatkowo do blisko 100 stacji bazowych Orange Polska zlokalizowanych w Wielkopolsce. Firmy planują rozszerzenie współpracy w tym zakresie także poza Wielkopolskę. –… Czytaj dalej →
Biała plama w tunelu pod Ursynowem. Od lat marzę, żeby drogowcy ukończyli Południową Obwodnicę Warszawy. Hamując przy ul. Puławskiej i żegnając się z ekspresówką, zawsze w myślach pędzę dalej tunelem pod Ursynowem do Wilanowa. Bez korków, bezpiecznie, z włączoną nawigacją i muzyką ze Spotify. Wkrótce moje marzenia spełnią się, ale nie wszystkie. Ostatni odcinek POW ma być gotowy do końca tego miesiąca. Pojedziemy wspaniałą drogą za miliardy złotych, będą wstęgi i gratulacje, ale wewnątrz nie będzie zasięgu żadnego operatora komórkowego! Taki klops. Powiecie, że w metrze jest to, dlaczego nie będzie w tunelu? Jak się… Czytaj dalej →
Orange Flex pierwszą w Polsce usługą telekomunikacyjną neutralną dla klimatu. Dzięki zasilaniu energią odnawialną ze zbudowanych na potrzeby Orange farm wiatrowych w Wielkopolsce, od teraz Orange Flex jest pierwszą w Polsce usługą telekomunikacyjną neutralną klimatycznie. Wpisuje się to w podejście #OrangeGoesGreen, którego celem jest zminimalizowanie wpływu Orange Polska na klimat i środowisko oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej netto do 2040 roku. Orange Flex od początku swojego istnienia wprowadza na rynek telekomunikacyjny nową jakość. Dzisiaj możemy powiedzieć, że nabiera to nowego wymiaru. W Orange troska o środowisko staje się częścią naszych codziennych działań i logiki biznesowej, to… Czytaj dalej →
W internetowym serwisie Urzędu Komunikacji Elektronicznej opublikowano zaktualizowane dane rejestrów: a) wydanych pozwoleń radiowych b) urządzeń Pliki: 1. Pozwolenia radiowe: a) stacje linii radiowych b) stacje bazowe: – cdma450 – stan na 2021-05-25 – 8 KB plik XLSX – cdma420 – stan na 2021-05-25 – 58 KB plik XLSX – 5g1800 – stan na 2021-05-25 – 10 KB plik XLSX – 5g2600 – stan na 2021-05-25 – 20 KB plik XLSX – 5g2100 – stan na 2021-05-25 – 389 KB plik XLSX – gsm900 – stan na 2021-05-25 – 2,0 MB plik XLSX – gsm1800… Czytaj dalej →
W ciągu weekendowych dni zrealizowaliśmy rekonesans w regionie, docierając do Karpacza, Szklarskiej Poręby, Świeradowa-Zdroju, Lwówka Śląskiego oraz objeżdżając Jelenią Górę. Potraktowaliśmy przejazd jako przymiarkę do testów transmisji danych wszystkich operatorów na wszystkich stacjach od 4. maja br. w Jeleniej Górze, a jeśli się uda, to również w miejscach, o których mowa na wstępie. W objeździe współuczestniczył nasz redakcyjny Kolega z Zagłębia. Realizacja testów z punktów jak wyżej pokazuje, że Plus zrobił w rekonfiguracji i reparametryzacji stacji milowy krok w Jeleniej Górze. Oczywiście, pomijając stacje pracujące w standardzie GUL, które ewidentnie zaniżają jakość transmisji operatora w… Czytaj dalej →
Warsaw Data Hub ma już certyfikat EN50600. Nowoczesne data center Orange Polska – Warsaw Data Hub – powstaje od jesieni 2020 w podwarszawskich Łazach. Ma być gotowe do użytku już jesienią tego roku. Teraz jako unikalny tego typu obiekt w Polsce uzyskało certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 najnowszej wersji norm EN 50600. To potwierdzenie, że zaprojektowane rozwiązania gwarantują wysoki stopień niezawodności i dostępności infrastruktury krytycznej oraz przetwarzanie i transmisję danych praktycznie bez żadnych przerw. Certyfikat zgodności z wymaganiami klasy 3 norm EN 50600 został przyznany Warsaw Data Hub na etapie projektu. Zgodnie z obowiązującymi… Czytaj dalej →