T-Mobile inwestycje: operator kontynuuje budowę stacji w Jeleniej Górze przy ul. Sadowej. Radiolinia na wieży!

W dniu 10. listopada pisaliśmy o kontynuowaniu prac przez T-Mobile przy budowie nowej stacji bazowej w Jeleniej Górze, przy ul. Sadowej – dzielnica Cieplice. Jak informuje nasz redakcyjny Kolega – w ostatni piątek, 2.grudnia zainstalowano na wieży antenę linii radiowej. Rozpoczął się zatem proces synchronizacji i optymalizacji dosyłu. Taki sposób postępowania, to kolejny przykład jakościowej różnicy w budowie stacji pomiędzy operatorami globalnymi a Play, gdzie z reguły na miejsce dociera w pełni wyposażona w infrastrukturę wieża, a w tych okolicznościach i przy takim podejściu do sprawy trudno mówić o jakiejkolwiek weryfikacji, w tym o realnej optymalizacji instalacji. Jak w ostatnich wpisach powtarzaliśmy wiele razy – widać to następnie w jakości pracy nie tylko samej stacji, ale całego łańcucha segmentu sieciowego. Stacja T-Mobile w Jeleniej Górze, to trzecia z budowanych obecnie w regionie stacji operatorów globalnych.
Równolegle powstają stacje:
– w Zgorzelcu, przy ul. Górniczej na maszcie Play
– Dębrzniku, w powiecie kamiennogórskim na wieży T-Mobile

Zdjęcia jeleniogórskiej stacji po montażu anteny linii radiowej. Układ zamontowanych wsporników sugeruje trzy sektory na starcie stacji. Biorąc jednak pod uwagę deficyt sygnału w sąsiadującym obszarze, to błąd. Optymalnym rozwiązaniem na start są cztery sektory i projekt wybudowania następnej stacji, w dzielnicy Jelenia Góra – Goduszyn. Czy tak się stanie? – zobaczymy.
źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
Networks! zasięg: operatorzy w ostatnim czasie uruchomili kilka stacji w regionie jeleniogórskim
Jelenia Góra: testy sieci – zestawienie stacji operatorów globalnych
Jelenia Góra: testy transmisji danych. 50. Jarmark Staroci i Osobliwości – zestawienie tabelaryczne jakości internetu mobilnego operatorów w wybranych punktach
Zasięg: stacje T-Mobile oraz Orange w Polsce. W sam raz, czy jednak za mało?

2 komentarze

  1. Miejmy nadzieję że będzie chociaż z 1Gb/s realnego dosyłu tą radiolinią. N! Na ogół ptowadzi politykę podłączania stacji pod światło ale wiadomo że nie wszędzie się da.

Comments are closed.