Plus zasięg: operator uruchamia nową stację bazową w Zgorzelcu

Plus uruchomił nową stację bazową w powiatowym, granicznym mieście Zgorzelec. Lokalizacja, to ulica Górnicza 16. Kodowa nazwa stacji: BT-30179 Zgorzelec Południe. Obiekt: maszt Play (obecnie Cellnex). Stacja pracuje w oparciu o trzy sektory. Na rzecz klientów, w technologiach DATA usługi świadczą: LTE900/LTE1800/LTE2600 oraz 5G 2600TDD. Infrastruktura antenowa, to zestawy Huawei. W odniesieniu do miasta Zgorzelec warto dodać, że przez lata, mimo swojego kluczowego dla ruchu i prestiżu operatorów charakteru – było zasięgowo i w zakresie dostępnych technologii na stacjach mocno zaniedbane. W szczególny sposób w tej materii “wyróżniał się” Plus. Dziś, w odróżnieniu od konkurentów Plus stara się o Zgorzelec dbać. Przynajmniej w zakresie spojrzenia na jakość transmisji danych i dostępne technologie. 5G operatora dostępne jest na wszystkich stacjach w Zgorzelcu. W LTE sytuacja również nie wygląda źle. Faktem jest, że w centrum brakuje Plusowi stacji, podobnie jak na wyjeździe w stronę Bogatyni – niemniej to, co działa wygląda na dozorowane. Ponieważ wspomnieliśmy o konkurentach Plusa dodajmy, że operatorzy globalni w niejednym punkcie miasta oferują – i to na zewnątrz – tylko GSM. W dość istotny sposób przez wszystkich graczy zaniedbana jest trasa kolejowa: Jelenia Góra – Rybnica – Rębiszów – Lubań – Zaręba – Zgorzelec – Gorlitz [DE]. Podobnie rzecz się ma na drogowym odcinku od Zgorzelca do granicznej Bogatyni. W obu wymienionych przypadkach to Plus odstaje od konkurentów, ale konkurentom do zapewnienia poprawnego i stabilnego sygnału sieci również brakuje bardzo dużo. Operatorzy globalni uruchomili w ostatnim czasie przy szlaku kolejowym, o którym mowa stację bazową w miejscowości Rębiszów. Ani Plusa, ani Play tutaj nie ma. Droga od Zgorzelca do Bogatyni, to dla wszystkich polskich operatorów kompromitacja. Notujemy bowiem nie tylko niestabilną dostępność przeróżnych technologii sieciowych na zmianę, ale także odcinki bez sygnału. Po 26 latach działania sieci bezprzewodowych w standardzie cyfrowym, na tak istotnym, przygranicznym obszarze taka sytuacja, to po prostu ogromny wstyd. Swego czasu Plus planował stację przy pasie granicznym w miejscowości Radomierzyce – ale na planach niestety się skończyło.
Przy okazji obszarów przygranicznych i samego Zgorzelca nie sposób nie zaznaczyć, że dokrycia sygnałem wymaga także droga krajowa nr 30: od Jeleniej Góry do Zgorzelca. Najgorsza sytuacja jest na odcinku od Jeleniej Góry po zasięg stacji Rybnica, następnie na wysokości miejscowości Barcinek i w dole miejscowości Pasiecznik. Kolejne problemy, to odcinek między Gryfowem Śląskim a Lubaniem oraz pomiędzy Nową Karczmą a Zgorzelcem, przy czym na tym ostatnim odcinku wyraźnie in minus od konkurentów odstaje Plus. Wcześniejsze odcinki drogi krajowej nr 30, to problemy u każdego z operatorów.

źródło: informacja własna

Materiały powiązane:
– GUNB: wnioski budowlane. Obiekty telekomunikacyjne
– plusforum.pl: konsultanci Plusa odpowiadają na pytania klientów od zasięg
T-Mobile zasięg: stacja przy ul. Sadowej 15 w Jeleniej Górze została uruchomiona komercyjnie
T-Mobile zasięg: jakość sygnału sieci i pokrycia na trasie od Jeleniej Góry do Zamku Kliczków
Plus zasięg: Bieszczady będą pokryte lepiej, a za jakiś czas… Tarnica?
Plus zasięg: sygnał operatora na drogowej trasie od Zamku Kliczków do Jeleniej Góry

0 0 votes
Article Rating
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin

Niestety nie jest to stacja N! i zarówno Orange jak i T-Mobile oficjalnie nie przewidują nowych stacji w Zgorzelcu. Szkoda, bo to właśnie globalsi leżą jakościowo w tym mieście najbardziej.