Zarząd PLAY przyjmuje ofertę przejęcia 100% akcji Play Communications SA przez Grupę iliad

Warszawa, 21 Września, 2020. Zarząd PLAY przyjmuje ofertę przejęcia 100% akcji Play Communications SA przez Grupę iliad. Dzisiaj tj. 21 września 2020 roku Grupa iliad („iliad”) złożyła ofertę przejęcia 100% akcji spółki Play Communications SA („PCSA”, „Spółka”), właściciela 100% udziałów w P4 Sp. z o.o. („Play”). W ramach powyższej oferty iliad zawarł wiążące porozumienie z dwoma głównymi udziałowcami PCSA, zapewniające przejęcie pakietu kontrolnego PCSA wynoszącego 40,2% akcji. Złożona oferta zapewni iliad większościowy udział miejsc w Radzie Dyrektorów PCSA. Bazując na niezależnej opinii J.P. Morgan, Rada Dyrektorów PCSA zaakceptowała cenę zaoferowaną przez iliad oraz jednogłośnie zagłosowała za jej przyjęciem. Złożona oferta będzie wymagała teraz jedynie zgody Komisji Europejskiej. Grupa iliad, zatrudniając 11 000 pracowników oraz posiadając 26 milionów klientów we Francji i Włoszech, jest wyróżniającym się operatorem w Europie. Rada Dyrektorów Spółki oraz Zarząd Play uważa, że obie formy posiadają wiele podobieństw:

– Play i iliad wyróżniają się nieszablonowym podejściem do rynku telekomunikacyjnego. Obie firmy podjęły wyzwanie zrewolucjoanizowania rynków telekomunikacyjnych, na które weszły dając klientom wolność wyboru w dostępie do usług cyfrowych.
– Play i iliad mają wspólne DNA. Obie firmy posiadają silne marki oparte o wyraźne pozycjonowanie stosunku wartości do ceny. Innowacyjność, prostota i odpowiedzialność są podstawą strategii firm.
– Play i iliad mają tą samą historię. Obie firmy weszły na swoje ustabilizowane rynki telekomunikacyjne jako ostatni gracze. Od tamtej pory rozwijały się niezwykle szybko i obu udało się zostać liderami na swoich rynkach, zachowując wciąż filozofię bycia challengerami.
– Play i iliad wyznają podobne wartości. Obie firmy wyznają wartości takie jak przedsiębiorczość i pasja w działaniu, jednocześnie stosując podejście „can do” w realizacji swoich celów.
– Play i iliad mają wiele doświadczeń, którymi mogą się dzielić oraz wiele synergii, które mogą osiągnąć, a dotyczą one między innymi: najbardziej efektywnej struktury kosztów w sektorze telekomunikacyjnym, elastyczności biznesowej, kreatywności oraz dynamiki działania.
Jesteśmy przekonani, że iliad wesprze Play w utrzymaniu konkurencyjnej pozycji na polskim rynku oraz w inwestycjach w rozwój usług telekomunikacyjnych w Polsce, z korzyścią dla polskich klientów detalicznych oraz przedsiębiorców. Jednocześnie, jesteśmy w Play przekonani, że ta transakcja przyczyni się do międzynarodowego rozwoju grupy iliad. „Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione podobieństwa i korzyści, Zarząd Play pozytywnie podchodzi do oferty złożonej przez iliad. Widzimy przed nami wiele ekscytujących wyzwań na polskim rynku, takich jak: rozwój technologii 5G, wdrożenie oferty sieci szerokopasmowej, rozwój usług chmurowych oraz zaproponowanie nowego podejścia do telewizji. Cieszymy się, że będziemy mogli podjąć te wyzwania z naszym nowym przyszłym udziałowcem” – powiedział Jean-Marc Harion, Prezes Zarządu Play, komentując transakcję. “Play i iliad mają wiele wspólnego. Obie firmy weszły na ustabilizowane rynki telekomunikacji jako nowe podmioty kwestionując status quo, wprowadzając innowacyjne i proste oferty, które były w najlepszym interesie klientów. Dlatego też połączenie sił obu firm jest logicznym biznesowo ruchem. Po dokonaniu tej transakcji Play wkracza w nowy rozdział. Dokonania zespołu Play na rynku usług mobilnych są doskonałym fundamentem do dalszego rozwoju, w szczególności w segmencie stacjonarnych usług szerokopasmowych i ultra-szybkich usług szerokopasmowych, co do których iliad wniesie swoje doświadczenie. Cieszymy się, że iliad wkracza na polski rynek” – powiedział Thomas Reynaud, Prezes Zarządu Grupy iliad, komentując ofertę przejęcia pakietu kontrolnego.

źródło: P4

Materiały powiązane:
Iliad nie wyklucza wycofania Play z GPW, jeśli skupi min. 95 proc. akcji w wezwaniu (forsal.pl)
Grupa Iliad z Francji chce kupić 100% Play Communications po 39 zł za akcję (money.pl)
W pozbyciu się Huaweia z Polski ktoś ma cel. Skutki mogą nas zaboleć